Zastosowanie kurtyn w zakładach


W zakładach i halach produkcyjnych ważne jest bezpieczeństwo i dobra komunikacja między poszczególnymi sekcjami zakładu. Przy dużej ilości ludzi przemieszczających się po danej hali dobrym rozwiązaniem jest Kurtyna na drzwi.

Kurtyna taka oddziela pomieszczenia, zapobiega przedostawaniu się kurzu oraz podnosi wygodę użytkowania przy częstym przechodzeniu. Nie można zapominać także o ich funkcji ograniczającej hałas, który często występuje na różnego rodzaju halach produkcyjnych.

Kurtyna paskowa okazuje się więc być dobrą alternatywą dla drzwi. Wykonywana najczęściej z folii PCV, jest wytrzymała i produkowana w różnych rozmiarach i kolorach. Również cena takiego rozwiązania wypada bardzo korzystanie w porównaniu do tradycyjnych drzwi.

Jeśli natomiast zakład wykonuje prace, które wymagają specjalnej ochrony, warto wziąć pod uwagę kurtyny spawalnicze, które tworzą barierę ochronną dla pracowników przed promieniowaniem, pyłem i dymami. Są łatwe w czyszczeniu i wytrzymałe oraz nie utrudniają pracownikom przemieszczania się – wystarczy ją wygodnie odsunąć aby znaleźć się po jej drugiej stronie. Oferta takich kurtyn jest szeroka i każdy zakład znajdzie coś odpowiedniego.